Ile mogą przetrwać plemniki?

kochalam sie z chlopakiem 6.12 a 5.12 skonczyl mi sie okres a 8 przypadaja dni plodne czy moge zajsc w ciaze prosze o odpowiedz slyszalam ze plemniki moga iles tam przetrwac pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli miesiączka skończyła się 5.12, to 8.12 z pewnośćią nie ma Pani dni płodnych, no chyba, że krwawienie trwało 8-12 dni??
Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia, gdyż plemniki średnio przeżywają do 72h w drogach rodnych. Może się jednak zdarzyć, że czas ten będzie dłuższy.
Test ciążowy można wykonać minimum 14 dni od stosunku. Wcześniejsze zrobienie testów nie ma sensu, gdyż ich wynik będzie niediagnostyczny.