Infekcje bakteryjne pochwy i cykl miesiączkowy a stosowanie antybiotyków dopochwowych

Witam. Ze względu na infekcję bakteryjną pochwy ginekolog zapisała mi antybiotyk doustny i dopochwowy. 2 dni temu zaczęłam brać antybiotyk doustny, wczoraj zaczęłam dopochwowy. Dopiero po zażyciu wczorajszych leków uświadomiłam sobie, że za kilka dni powinna wystąpić miesiączka a ja globulki mam na 10 dni. Przerwać w takim razie globulki po wybraniu tej jednej a antybiotyk doustny nadal kontynuować (wzięłam już 4 z 10 tabletek)? Dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania nazwy preparatu cieżko jest sie wypowiedziec. Być moze warto bylobybstosowac dopóki miesiączka nie wystąpi odnośnie leków dopochwowych, natomiast doustne proponuje przyjmować.