Infekcje dróg oddechowych od 10 lat
Witam mam 30 lat jestem kobietą.Mam męczący kaszel i ciągłe infekcje górnych dróg oddechowych od ok 10 lat i do tego problemy z zatokami nie ma dnia żebym nie kaszlała rtg klatki ok.Czy to może być krztusiec?i jakie badania krwi muszę zrobić żeby go wykryć i jak wygląda ewentualne leczenie.Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Badania krwi - hematokryt
Oznaczanie hematokrytów to badanie objętości osocza do objętości komórkowych głownie krwinek czerwonych (erytrocytów). Jednym z objawów wzrostu HCT jest nadkrwistość . Więcej o HCT opowie lekarz Łukasz Kowalski.
Witam!
Biorąc pod uwagę długotrwały przebieg choroby jest to mało prawdopodobne, żeby miała Pani krztusiec. Jest to infekcja bakteryjna, w związku z czym ulega on po jakimś czasie wyleczeniu. Bardziej prawdopodobne wydaje się być rozpoznanie przewlekłego zapalenia zatok i być może astmy oskrzelowej - nie da się tego jednak stwierdzić na podstawie tak małej ilości danych. Wskazana jest diagnostyka laryngologiczna i pulmonologiczna (skierowania do poradni specjalistycznych wydaje lekarz rodzinny).