Interpretacja badania mięśnia zwieracza zewnętrznego odbytu

Interpretacja badania. Mięsień zwieracz zewnętrzny odbytu oraz mięsień łonowo-odbytniczy niejednokrotnie z obecnością obszarów o nieco niższej echogeniczności co świadczy o ich uszkodzeniu. Grubość mięśnia zwieracza wewnętrznego wynosi 3,5 mm echogeniczność w gr,normy. Zarys wewnętrzny mięśnia zwieracza zewnętrznego odbytu w częsci,przedniej zaciągnięty.ciągłość zachowana. W tej lokalizacji pomiędzy pochwąi zwieraczem wewnętrznym odbytu widoczny jest obszar hypoechogeniczny,bez cech unaczy

Aleksander Ropielewski

Fragment opisu badamia wskazuje na częściowe uszkodzenie mięśnia zwieracza zewnętrznego odbytu z zaburzeniamk jego ukrwienia. Więcej mógłbym powiedzieć po całościowej ocenie badania.