Interpretacja KT i RTG klatki piersiowej u 42-latki

KT klatki piersiowej :duza kyfoza ze skolioza prawoboczna z deformacja klatki piersiowej.Cech odmy nie wykazano,Miąższ płucny rozedmowy.Wgórno-przedniej czesci pluca lewego poodplucnowo niewielkie zageszczenia miaższu o charakterze włóknistym.Bez zmian ogniskowych,Narządy sródpiersia w granicach normy. RTG z 2014.01.09: kyfoskolioza Widoczne zaciemnienia w okolicy prawego szczytu pluca. pacjentka 42 lata bez kaszlu,goraczki, z dusznoscia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z cała pewnością obraz płuc nie jest zadowalający. Występują tam liczne zmiany po zapalne oraz wynikające z choroby miąższu obszary nadmiernego upowietrzenia płuc. Warto wspomnieć także o wadzie postawy, która wymaga konkretnych działań korekcyjnych.