Interpretacja wyniku badania poziomu cukru we krwi

Witam zrobiłam badania 75g glukozy na krzywą cukrową wyniki to na czczo 89mg/dl po 2godz 119mg/dl oraz insulina(L97 po 120min po75 g glukozy) wynik 109.50mU/l -własnie niepokoi mnie ten wynik insuliny jaka jest norma ? za podpowiedź dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik insuliny jest podwyższony. Może świadczyć o obecności insuliooporności. Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym i zlecającym badanie. Pozdrawiam.