Interpretacja wyniku TK kręgosłupa 41-latki
Bardzo proszę o interpretacje wyniku TK Wymiar strzalkowy światła kanału kregowego wynosi ok.14 mm na poziomie L3. Na poziomie L3 -L4 bez widoczego penetrowania krażka dokanałowego. Na poziomie L4 - L5 szerokopodstawna dość równomierna wypuklina krążka miedzykręgowego na 4,4 mm z modelowaniem worka oponowego. Na poziomie L5 - S1 bez patologii uchwytnej w TK. Otwory międzykręgowe bez cech przewęzenia. Pojedyńcza blaszka miażdzycowa w brzusznym odcinku aorty. Dziekuję za odpowiedz, Czytelniczka

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Mowa o problemach na wysokości L4-5.