Jak długo utrzyma się ból u osoby po wyrwaniu ósemki?

Witam mialam wyrwana osemke lewą dolną 25.05. Wyrwana byla 3 godziny u lekarza lekarza stomatologa, ktory nie potrafił przez 2 godziny sobie poradzic z tą ósemką dopiero zawolal szefowa do pomocy. I byl przestraszony cala sytuacja tak, że nawet zapomnial o tym, że podawal mi antybiotyk przed wyrwanienm. Jest 6 dni po zabiegu a ból dalej jest okropny. Bez ketonalu nie potrafie sobie poradzic z bólem. Mam dalej spore ograniczenie zakresu ruchomości otwarcia buzi mianowicie jest to jeden palec wskazujący. Boli mnie caly staw skroniowo-żuchwowy. Oraz czuje ciagniecie przy ruchach języka. Moje pytanie brzmi jak długo może utrzymywac się ból ? Czy to ograniczenie ruchomosci przez taki okres czasu jest normalne ? I czy 3 h wyrwania zęba to normalna sytuacja ?

Wskazane wykonanie RTG po zabiegu i wizyta kontrolna.Czasem bywa tak,że warunki anatomiczne nie pozwolą lekarzowi na wykonanie zabiegu w sposób błyskawiczny - potrzebna jest cierpliwość z obu stron.