Jak interpretować wynik badania RTG płuc u 40-latki?

W rzucie przedniego odcinka żebra II widoczny jest cień okrągły wielkości 5mm-do porównania z poprzednimi radiogramami oraz konsultacji pulmonolog i z ej. Pozatym pola pluje bez uchwyty hej zagęszczenie ogniskowych. Sylwetka serca wielkości w normie RTG

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy ma pani wcześniejsze rtg? Konieczne porównanie czy była już opisywana taka zmiana. Sugeruję wizytę u lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam