Jak interpretować wyniki badań glukozy u kobiety w 31 tygodniu ciąży?

Dzien dobry. Potrzebuje porady diabetologa. Jestem w 31 tyg ciazy. Dopiero tydzien temu robilam test obciazenia glukoza. Moje wyniki to na czczo 82 po 1godzinie 196 a po dwoch 212. Tydzien przed testem mialam podane sterydy na rozwoj pluc dziecka -Dexaven. Wizyte w poradni mam dopiero za 2 tyg. Bylam dzis u lekarza pierwszego kontaktu i jest za tym zeby powtorzyc test. Ja mysle ze to byloby zbyt duze obciazenie dla mojego i dziecka organizmu. Obaj lekarze nie dali mi glukometru. Co powinnam zrob

Lek. Katarzyna Szymczak

Długo były podawane sterydy? W jakich dawkach? Wyniki są nieprawidłowe, na pewno wskazana jest dieta cukrzycowa i najprawdopodobniej powtórzenie testu.
Pozdrawiam