Jak leczyć te natrętne myśli?

Witam po dwóch latach spokoju i nie zarzywaniu nexpramu znowu stany i natrętne myśli powróciły. Lekarz przepisał nexpram ponieważ wcześniej też dobrze zareagowałem na lęk jednak tym razem wydaje mi się jak by na mnie nie działał biore go już 4 miesiąc, pierwsze 2miesiace dawka 10mg na początki było pogorszenie potem się poprawiało ale leki nawracaly lekarz zwiększył dawkę do 15mg po zwiększeniu z początku zaś było lekkie pogorszenie ale tak jakby zaczęło się poprawiać i Ok miesiąca czułem się dobrze aż z dnia na dzien znów przyszły leki najgorzej z rana późnym popołudniem i pod wieczór przechodzi ale nie wiem co dalej lekarz mówił żeby zwiększyć dawkę do 20 mg i obawiam sie ze na chwilę bd lepiej A zaś leki powrócą i nie wiem czy poprostu tak ma byc ze jeszcze do końca się hormony nie ustabilizowały czy porpoostu lek na mnie nie dziala

Dawką maksymalną escitalopramu (nexpram) jest 20 mg, czasem przy nawrocie bywa, że odpowiedź na lek jest nieco wolniejsza lub wymaga większej dawki- dotyczy to szczególnie objawów z kręgu natręctw. Jeśli długoterminowo nie uzyskano by na nim pełnej remisji objawowej do rozważenia jest zmiana leku np na inny z grupy SSRI, SNRI lub zastosowanie leku dodatkowego (np pregabalin)