Jak leczyć zakażenie wirusem HPV?

Witam chciałam zapytać o wirus Hpv typ 43,39,52. Czy można coś zrobić czy można to leczyć czy tylko czekać, proszę o pomoc. Dodam ze koploskopia jest bez zmian, wszystko dobrze. Dziękuje

Nie ma leku likwidującego infekcję HPV. Na pewno Pani sama go zwalczy. Poza tym w wieku 19 lat nie zaleca się badania DNA HPV. Bo to nic nie daje. Takie badanie wykonuje się u kobiet po 30 roku życia. Są to wytyczne PTG. Niepotrzebnie. I teraz wywołało u Pani niepokój. Lekarz wysunął się przed szereg. Poza tym pierwszą cytologię powinno się pobrać dopiero w 25 roku życia.