Jak mam o tym zapomnieć?

Witam. Mam problem. Otóż w listopadzie koleżanki zrobiły mi kawał, rzucały mi butami, z jedną się poszarpałam. Teraz jest wszystko okej, normalnie z nimi gadam. Problem w tym, że ja o tym nie potrafię zapomnieć. Czasami mam wrażenie, że znowu mi to zrobią, ale wiem, że i tak mi tego nie zrobią, bo minęło już 1,5 miesiąca i po tamtym incydencie nic się takiego nie powtórzyło. Cały czas się tym przejmuję. Przez ten stres schudłam już 1,5 kg w ciągu tygodnia, piję melisę, biorę tabletki uspokajające i magnez. Powtarzam sobie cały czas, że nie ma się po co przejmować. Byłam nawet z tym u lekarza pierwszego kontaktu. Powiedział mi, że nie warto się przejmować. Jak jestem czymś zajęta, to w ogóle o tym nie myślę, w nocy budzę się parokrotnie i jestem cała spocona, i na dodatek mam stan podgorączkowy (37 stopni). Doradźcie mi, co mam zrobić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zachęcam Cię do jeszcze jednej wizyty u lekarza. Poproś, żeby zrobił Ci badania – może Twoje obawy mają podłoże somatyczne, a nie psychologiczne. Poinformuj go koniecznie o tabletkach, które zażywasz.

W liście nie wspominasz nic o rozmowie z koleżankami po tym zdarzeniu - myślę, że skoro teraz jest między Wami wszystko w porządku, warto powiedzieć im, jak się wtedy czułaś. Opowiedz też o swoich obawach - dzięki temu możesz zyskać pewność, że nic podobnego się nie zdarzy ponownie. Jeżeli się wstydzisz tej rozmowy, spróbuj umówić się ze szkolnym pedagogiem - on na pewno Cię wysłucha i pomoże rozwiązać Twój problem.