Jak leczyć problemy ze zbliżeniami?

W związku z przeżytą traumą (wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie) mam problemy z częstszym zbliżeniam się intymnym z moim partnerem. Jesteśmy w kochającym się związku jednak mojemu chłopakowi nie odpowiada ilość stosunków jakie odbywamy. Udanie się do specjalisty na terapię jest odpowiednią formą mojej walki z tym?
KOBIETA, 21 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zaufanie i zadanie pytania na naszym serwisie.

Problemy ze zbliżeniem, które mogą być efektem przebytej traumy, jak Pani to samodzielnie rozpoznała, są sprawą, z którą z pewnością warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Szczególnie jeśli do tej pory nie poddała Pani terapii trudnych doświadczeń z przeszłości. Zachęcamy serdecznie do kontaktu z seksuologiem bądź psychoterapeutą.

Zwrócenie się o pomoc do specjalisty jest zazwyczaj trudnym, wymagającym krokiem, nie jest jednak oznaką słabości, ale wręcz przeciwnie – odwagi, a przede wszystkim dojrzałości. Dlatego trzymamy kciuki za Panią i Pani związek. Mamy nadzieję, że spotkają Państwo na swojej drodze mądrych specjalistów, którzy przeprowadzą Was przez problemy ku zdrowszej relacji.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z treścią różnych artykułów na naszym serwisie o relacjach:

https://portal.abczdrowie.pl/relacje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.