Problemy z mężem i nerwica

Witam, mam problem w związku. Mój mąż stracił pracę i od ponad roku prawie codziennie wraca do domu pod wpływem alkoholu. Zaczęłam sprawdzać, czy trzyma w domu butelki, płaczę, prosze, żeby nie pił. Nic to nie pomaga. mam problemy ze snem, przyjmowałam nawet tabletki, przepisane od psychiatry, odsunęłam się od znajomych, jestem smutna, boję się o przyszłość. często mi słabo, nawet dwa razy zemdlałamw pracy. czy mogę chorowac na nerwicę?

Proszę skonsultować się z psychologiem i rozpocząć psychoterapię. Można także skorzystać z pomocy ośrodka terapii uzależnień- grup dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Wymienione przez Panią objawy mogą sugerować depresję, jak i współuzależnienie, dlatego zachęcam do diagnostyki i podjęcia leczenia.

Dzień dobry
Sytuacja rynku pracy jest trudna, ale jeśli Pani mąż nie reaguje od roku na Pani ból, to należałoby wprowadzić twarde konsekwencje w relacji z nim. Być może to zmobilizuje go do podjęcia leczenia. Szkoda, że jest Pani sama w tym trudnym położeniu, zachęcam do otwarcia na przyjaciół i skorzystania z grupy wsparcia lub psychoterapii - indywidualnej, grupowej lub małżeńskiej.
Ma Pani prawo i obowiązek troszczenia się o siebie, skoro Pani mąż - mimo że ślubował miłość - nie wywiązuje się z przyrzeczenia.
Warto porozmawiać szczerze z psychiatrą o swojej sytuacji i może otrzyma Pani nie tylko leki na sen, ale też do zażywania w ciągu dnia.
Życzę Pani odwagi w walce o siebie, o swoje zdrowie psychiczne.