Jakimi sposobami zacząć naprawiać związek?

jakimi sposobami zacząć naprawiać związek który jest naprawdę bliski rostaniu chodzi mi o to jakimi metodami mogę wdrążyć jakieś zmiany aby poleprzyć nasze relacje a tym samym związek i nie chodzi mi tu tylko o rozmowę między sobą ale o jakieś poczynania które pomogłyby nam zrozumieć swoje błędy problemy i pozwoliły je naprawić i zmieniać jakieś zadania którymi poprawili byśmy relacjie proszę o pomoc.

Dzień dobry,
rozumiem, że zależy Pani na utrzymaniu aktualnego związku i chciałaby Pani znać metodę dzięki której naprawią się błędy a relacja rozkwitnie. Muszę Panią niestety rozczarować, bowiem nie istnieje coś takiego jak uniwersalna recepta na udany związek. Owszem można wyróżnić pewne postawy sprzyjające budowaniu udanej relacji (wzajemne słuchanie się i szacunek, okazywanie wsparcia, dbanie o intymność, zaufanie, autentyczność itd.), ale zdaje się, że nie to jest treścią Pani pytania. Zadania o których Pani wspomina powinny być dobrane indywidualnie do pary, dlatego może je zasugerować terapeuta, który najpierw musi dobrze poznać parę i jej potrzeby, zdiagnozować gdzie jest trudność. Jedyne co mogę zasugerować, to zwrócenie się o pomoc do specjalisty- psychoterapeuty par i podjęcie wspólnej terapii mającej na celu poprawę relacji, zwiększenie satysfakcji ze związku i poprawie jakości jego funkcjonowania.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów

Dzień dobry, poza rozmową, wzajemnym szacunkiem, wsparciem, szczerością i otwartością nie ma innych "super" sposobów. Może pani przeczytać poradnik dotyczący komunikacji w związku których wiele jest na rynku, lub tez skorzystać z pomocy terapeuty pracującego z parami. Pozdrawiam.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu trudno mi się domyśleć jakie okoliczności spowodowały kryzys w Pani związku. Rozumiem jednak, że obecnie Pani uwaga jest nakierowana na sposoby ratowania go. Chciałbym w tym miejscu podkreślić rzecz oczywistą. Do wysiłków na rzecz utrzymania relacji, związku jest potrzebne zaangażowanie dwóch osób a nie tylko jednej. W Pani poście nie dostrzegłem informacji czy Pani partnerowi również zależy na utrzymaniu związku. Zakładając wariant, że tak proponuję w zależności od głębokości kryzysu bezpośredni kontakt z terapeutą pracującym z parami. Może wystarczy Państwu jedno spotkanie a może będzie potrzeba kilku. Profesjonalna pomoc zapewni Wam bezpieczne poszukiwanie rozwiązań, których znalezienia Państwu życzę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/