Jak mam stosować Gynoflor w tej sytuacji?

Witam .mam zlecone badanie kolposkopoie,od ginekologa dostałam tabletki Gynoflor, jest to 6 tabletek,mam je zażyć przed badaniem,ale nie dopytalam ile dnia wcześniej mam je zacząć zażywać. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Gynoflor to lek w postaci kapsułek dopochwowych zawierających bakterie kwasu mlekowego i estriol, stosowany między innymi w celu przywrócenia równowagi mikrobiologicznej pochwy czy pomocniczo w trakcie terapii HTZ.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/menopauza-hormonalna-terapia-zastepcza-htz.

Stosowanie leku polega na zaaplikowaniu globulki jak najgłębiej do pochwy bezpośrednio przed snem – chodzi o to, by lek mógł w jak największej mierze się wchłonąć. W przypadku aplikacji leku w ciągu dnia prawdopodobnie kapsułka wypadłaby przed rozpuszczeniem się.

Jeżeli lekarz nie określił precyzyjnie, kiedy ma Pani zacząć stosować lek, proszę pierwszą tabletkę zaaplikować jak najszybciej i kontynuować terapię przez 6 kolejnych dni, chyba że pojawi się miesiączka. Wówczas kurację na czas krwawienia należy przerwać i wrócić do niej po okresie.

Więcej informacji na temat stosowania globulek dopochwowych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-dopochwowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.