Jak odróżnić fluorozę od odwapnienia szkliwa?

Jak odróżnić fluorozę od odwapnienia szkliwa? Jaką wtedy pastę stosować z fluorem czy bez?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odwapnienie szkliwa to stan początkowej próchnicy spowodowany niedoborem minerałów. Fluoroza jest natomiast konsekwencją nadmiaru fluoru w fazie wzrostu zębów w kości. Różnicowaniem tych nieprawidłowości powinien się zająć lekarz dentysta.