Jak opiekować się nowonarodzonym dzieckiem?

Witam serdecznie. . Spodziewam się potomstwa. . Mam wiele obaw bo będzie to moje 1 dziecko. . Moje pytanie brzmi o to jakich kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecka stosować do pupy i ogólnie co pierwsze dziecku jakie ubranko się ubiera? Oprócz pieluchy co dalej? Wiem że głupie pytanie ale nie mam kogo zapytać koleżanki mają po 2-3 dzieci ale ich pytać nie chce. . Jak sprawdzić czy dziecku nie jest za zimno ciepło?

Witam,
na pewno sobie Pani poradzi, proszę się nie niepokoić nadmiernie.

Do pielęgnacji okolicy pieluszkowej polecam Bepanthen, Alantan Plus, Linoderm Plus.
Ubranko zależnie od pogody i urodzenia dziecka. Pajacyk/rampers/body.
Okolica karku jest miejscem sprawdzania czy dziecku nei jest za zimno, a czy za gorąco - zaczerwienienie twarzy, potliwość.

Pozdrawiam,
lek. A. Witkowska