Jak poradzić sobie z obgryzaniem paznokci?

Dzień dobry, nie potrafię sobie poradzić z obgryzaniem paznokci, robię to odruchowo, przy każdej okazji. Chciałabym mieć ładne paznokcie. Proszę o radę, co robić, jak sobie z tym problemem poradzić?

Dzień Dobry Pani,

Opisany przez Panią symptom jest utrwalonym nawykiem automatycznym.
Zachęcałbym Panią do konsultacji psychologicznej, by nabyła Pani umiejętność poradzenia sobie z nawykiem

Z przesłaniem dla Pani tylko pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com