Jak poradzić sobie z pajaczkami i bólem w konczynach dolnych?

Witam. Mam 26 lat, od dłuższego czasu dokucza mi ból w konczynach dolnych. Pojawiły się pajaczki, i to nie mało oraz widoczne żyły na obu nogach są widoczne. Biorę tabletki ale mam wrażenie,że nic njie dają. Jakiś czas temu udałam się do chirurga, njie byłam w gabinecie nawet 5 min. Po pokazaniu moich nóg lekarz tylko powiedział " Pani noc tu nie ma " zamurowalo mnie całkowicie. Przychodzę z problemem jako młoda kobieta która nie chce mieć większych problemów z zylakami. Moje pytanie brzmi -co powinnam robić? Czy jako osoba młoda kwalifikuje się do jakiegokolwiek zabiegu czy leczenie. Pozdrawiam.

Dzień dobry,
aby przerowadzić pełną diagnostykę zgłaszanego przez Panią problemu należy wykonać usg doppler naczyń kończyn dolnych. Następnie w zależności od wyniku badania i badania fizykalnego można decydować o sposobie postępowania. Może wystarczająca bedzie u Pani profilaktyka, np. noszenie pończochy usickowej, leczenie farmakologiczne albo wskazana będzie operacja.
W kwesti tzw. pajączków można je usunąć skleroterapią, jednkaże zabieg ten nie jest refundowany przez NFZ i można go wykonać w gabientach przywatnych. W razie pytań zapraszam do kontaktu i na konsultację.