Jak pozbyć się takich uciążliwych myśli?

Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwicę lękową od ponad 4 miesięcy ostatnio czułem się lepiej aż w końcu przypomniałem sobie o śnie i zacząłem ciągle myśleć na jego temat i nie był to temat pozywtywny dokładnie co może mi się podczas niego stać pomimo tłumaczenia tego że jestem młody i zdrowy nadal się tego boję całe dnie myślę tylko o tym kiedy nastanie noc i będę musiał zasnąć chodzę do psychologa lecz moja ostatnia wizyta odbyła się 2 tygodnia temu pisze ponieważ chce by prawdziwy lekarz powiedział mi że nic nie może mi się stać i nie ma realnego zagrożenia za odpowiedź dziękuję
MĘŻCZYZNA, 18 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

rozumiem, że nerwica lękowa może być bardzo trudnym doświadczeniem, zwłaszcza gdy pojawiają się obsesyjne myśli i obawy. Ważne jest, aby kontynuował Pan leczenie i rozmowy z psychologiem, który może pomóc w zrozumieniu i radzeniu sobie z taką przypadłością.

W przypadku obaw związanych ze snem istotne jest zrozumienie, że nasze umysły czasami potrafią przesadzać z interpretacją zagrożeń. Rzeczywistość jest zazwyczaj mniej straszna, niż nasze myśli sugerują.

Mówienie o swoich obawach z lekarzem może być bardzo pomocne. Mogą oni zapewnić wsparcie i diagnozę, która potwierdzi, że Pana obawy nie są uzasadnione. Proszę pamiętać, że leczenie nerwicy lękowej może wymagać cierpliwości i czasu, ale z odpowiednim wsparciem, z pewnością poradzi sobie Pan z tą dolegliwością. W razie potrzeby lekarz może także zalecić leczenie farmakologiczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-lekowa-co-to-jest-przyczyny-objawy-leczenie-zycie-z-nerwica-lekowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.