Jak pozbyć się takich uciążliwych myśli?

Dzień dobry mam 18 lat i choruje na nerwicę lękową od ponad 4 miesięcy ostatnio czułem się lepiej aż w końcu przypomniałem sobie o śnie i zacząłem ciągle myśleć na jego temat i nie był to temat pozywtywny dokładnie co może mi się podczas niego stać pomimo tłumaczenia tego że jestem młody i zdrowy nadal się tego boję całe dnie myślę tylko o tym kiedy nastanie noc i będę musiał zasnąć chodzę do psychologa lecz moja ostatnia wizyta odbyła się 2 tygodnia temu pisze ponieważ chce by prawdziwy lekarz powiedział mi że nic nie może mi się stać i nie ma realnego zagrożenia za odpowiedź dziękuję
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

rozumiem, że nerwica lękowa może być bardzo trudnym doświadczeniem, zwłaszcza gdy pojawiają się obsesyjne myśli i obawy. Ważne jest, aby kontynuował Pan leczenie i rozmowy z psychologiem, który może pomóc w zrozumieniu i radzeniu sobie z taką przypadłością.

W przypadku obaw związanych ze snem istotne jest zrozumienie, że nasze umysły czasami potrafią przesadzać z interpretacją zagrożeń. Rzeczywistość jest zazwyczaj mniej straszna, niż nasze myśli sugerują.

Mówienie o swoich obawach z lekarzem może być bardzo pomocne. Mogą oni zapewnić wsparcie i diagnozę, która potwierdzi, że Pana obawy nie są uzasadnione. Proszę pamiętać, że leczenie nerwicy lękowej może wymagać cierpliwości i czasu, ale z odpowiednim wsparciem, z pewnością poradzi sobie Pan z tą dolegliwością. W razie potrzeby lekarz może także zalecić leczenie farmakologiczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-lekowa-co-to-jest-przyczyny-objawy-leczenie-zycie-z-nerwica-lekowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.