Czy można prowadzić auto po hydroksyzynie?

Witam, Mam stwierdzona nerwice lękową, lekarz rodzinny przepisał mi doraźnie hydroxyzynę w razie ciężkiego dnia zanim będę mieć wizytę u psychiatry. Zażywam może 2 razy w tygodniu. Czy po hydroxyzynie mogę rano jechać. autem ?
KOBIETA, 43 LAT 2 tygodnie temu

Poza tym, ponieważ wpływa na receptory serotoniny, ma właściwości uspokajające i przeciwlękowe.

Ponieważ należy do grupy leków psychotropowych, to w Polsce dostępna jest tylko na receptę.

Hydroksyzyna wywiera znaczny (i do tego niekorzystny) wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych. Wszystko to przez jej działania na ośrodkowy układ nerwowy.

Osoby stosujące preparat nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, a przynajmniej nie na początku terapii, dopóki nie sprawdzą, jak na ich organizm działa ten lek.

Jednak nawet w trakcie dłuższego leczenia należy zachować ostrożność i np. nie prowadzić auta bezpośrednio po przyjęciu preparatu.

Wszystko zależy od organizmu człowieka a po pierwsze lekarz zlecając lek powinien poinformować pacjenta o objawach niepożądanych.

Proponuję konsultacje z lekarzem prowadzącym leczenie lub psychiatrą.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk