Po jakim czasie można prowadzić samochód od przyjęcia leku?

Po jakim czasie mogę prowadzić samochód biorąc Asertin w dawce 50mg dziennie oraz Xanax SR 25 mg? Czy trzeba liczyć czas od wzięcia Xanaxu?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Asertin nie wpływa na funkcje psycho- motoryczne, jego stosowanie nie stanowi przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Jeśli chodzi o Xanax, preparat, który Pan przyjmuje wykazuje się przedłużonym działaniem (SR). W przypadku tego leku również nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do obsługi maszyn i kierowania pojazdami mechanicznymi, należy jednak zachować szczególną ostrożność z uwagi na prawdopodobieństwo zaburzenia zdolności psychoruchowych.