Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy stosując lek na nerwicę mogę prowadzić auto?

Witam mam pytanie czy przyjmując lek Fevarin 100 mg mogę prowadzić auto ? Mam zdiagnozowaną nerwicę natręctw od 5 lat. Lekarka wie że jestem kierowcą ale nie zawodowym.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 3 tygodnie temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyjmowanie leku Fevarin w dawce 100 mg nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Substancją czynną leku jest fluwoksamina. Zgodnie z informacjami dostępnymi w ulotce leku, jeśli dawka nie przekracza 150 mg, ma ona nieistotny wpływ lub nie ma go w ogóle. Podczas badań na zdrowych ochotnikach nie zauważono zaburzenia sprawności psychoruchowej, która mogłaby wpływać na prowadzenie auta czy obsługę maszyn.

Jednym ze skutków ubocznych leku jest jednak nadmierna senność, dlatego trzeba być ostrożnym do czasu określenia indywidualnej reakcji na podany lek.

Pytanie o działania niepożądane leku Fevarin pojawiło się w naszym serwisie. Oto link do niego: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-fevarin-na-nerwice-natrectw-jest-bezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy