Fevarin a skutki uboczne

Witam serdecznie. Opisałam swoje objawy lekarzowi i stwierdził u mnie nerwice natręctw, w tym też stany depresyjne, bo myślę o śmierci i wyszukuję ciągle choroby. Został mi przepisany Fevarin przez psychiatrę, dawkowanie przez miesiąc, nie wiem co dalej. Czytałam ulotkę Fevarinu i boję się aż tylu objawów ubocznych. Przeraża mnie to co może się stać, jak będę brała Fevarin. Nie wiem, czy Feravin nie przyniesie mi więcej szkody, niż pozytywnych efektów. Zajmuję się małym dzieckiem i bardzo chcę, żeby depresja i lęki zniknęły, ale też boję się brać tego leku... Może istnieje jakiś równie skuteczny zamiennik, który jest bezpieczniejszy? Bardzo proszę o pomoc, chciałabym wrócić do normalnego życia. Czy Fevarin mi w tym pomoże? Może są jakieś inne metody i ostatecznie nie będę musiała brać żadnych leków? Z góry dziękuję za pomoc.

Witam
Każdy lek może wywołać działania uboczne,
co w dużej mierze zależy też od wrażliwości
osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania Fevarin również
należy liczyć się ze skutkami ubocznymi,
np. takimi jak zawroty głowy.
Poniżej zamieszczam link do ulotki tego leku.
Zapewne wie Pani też o tym, że w przypadku
nerwic, lęków i zaburzeń depresyjnych farmakologia
jest leczeniem objawowym,
nie rozwiązuje problemu.
W leczeniu nerwicy natręctw, lęków i zaburzeń
depresyjnych bezpieczną
i skuteczną metodą jest psychoterapia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z nerwicy natręctw, lęków,
i zaburzeń depresyjnych to zachęcam do psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online, konsultacje online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

https://bazalekow.mp.pl/lek/31927,Fevarin-tabletki-powlekane

Proponuję skonsultować się z dobrym psychoterapeutą i ewentualnie podjąć psychoterapię, która nie posiada skutków ubocznych takich jak leki. Czasem zaleca się by nie wczytywać się w ulotki, gdyż niektórzy pacjenci nadmiarowo traktują zawarte tam informacje i napędzają się w dodatkowe lęki.
Pozdrawiam