Jak stosować Nebilet i Concor?

Lekarz rodzinny przepisał mi dwa leki na nadciśnienie. Nebilet i Concor. Lekarz powiedział mi, że mam obie tabletki przyjmować rano. Natomiast Pani w aptece, że pomiędzy lekami powinno być kilka godzin przerwy. Jak w końcu mogę brać oba leki?
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Szanowna Pani, proszę zmienić swojego lekarza rodzinnego. Nie kojarzymy razem tych leków !!! Są to leki z grupy betablokerów, mają bardzo podobne jeśli nie identyczne działania. Stosując oba bardzo łatwo o przedawkowanie. Podstawowe działanie niepożądane to bradykardia czyli wolna akcja serca. Przy dużej wrażliwości na tego typu leki może grodzić to blokiem układu przewodzacego w sercu i śmiercią. Jak stosować oba te leki? Osobno!! Nebilet lub Concor.