Jak stosować tabletki jeśli...

Wczoraj czyli 12.03.2010 roku wybrałam się do ginekologa i przypisał mi tabletki antykoncepcyjne **** (dwuskładnikowy preparat hormonalny). Głównie mają pomóc mi na cerę, uregulowanie cyklu itp. Lekarz powiedział mi, żebym stosowała je w II fazie cyklu, ale nie wiem kiedy to ma się zacząć.

Dodam, że 12.03.2010 dostałam miesiączkę. Moje pytanie brzmi, kiedy mam zacząć je stosować? Czy lepiej po prostu tak jak zawsze 21 dni, potem 7 dniowa przerwa.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tabletki te można przyjmować również w schemacie 21 dni + 7 dni przerwy, jednak proszę trzymać się zaleceń swojego lekarza. Proszę przy tym pamiętać, że przyjmując je tylko w drugiej fazie cyklu, nie będzie Pani niepłodna- działanie hormonów ograniczone będzie do wpływu na cerę i cykl. Najprawdopodobniej Pani lekarzowi chodziło o to, by pierwszą tabletkę wzięła Pani 15 dnia cyklu, kontynuowała przyjmowanie preparatu aż do 25 dnia i następnie przerwała- w ciągu kilku dni powinno pojawić się krwawienie, które oznaczać będzie rozpoczęcie kolejnego cyklu. Proszę jednak koniecznie najpierw dopytać swojego lekarza, czy chodziło mu właśnie o taki schemat.
Pozdrawiam serdecznie!