Jak te dwa leki działają na nadciśnienie?

Witam, mam stwierdzone nadcisnienie samoistne w wieku 32lat, stwierdzone przez lekarza pierwszego kontaktu. Po szeregu badań i wizycie u kardiologa zostały mi przepisane dwa leki, jeden to poranna dawka bisocard. 2.5mg a drugi wieczorny to vivace 2.5mg. Jak dzialaja oba leki na nadcisnienie? Czy są to dobrze dobrane dwa typy leków? Pozdrawiam

Dzień dobry, tak, jest to powszechnie stosowane połączenie dwóch grup leków- B-blokera i inhibitora konwertazy angiotensyny, wywołujących efekt obniżający ciśnienie działając w dwóch różnych mechanizmach (działanie na odpowiedni receptor oraz enzym).