Jak wygląda zabieg na wypadanie śluzowki w odbycie?

za 3 tyg,czeka mnie zabieg na wypadanie śluzowki w odbycie ,mam 38 lat denerwuję sie bo nie wiem jak bedzie wyglądala ta operacja i jak długo sie po niej wraca do normy,prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje wiele metod operacyjnych wypadania śluzówki odbytu. Operacje takie mogą być wykonywane z dostępu brzusznego (resekcyjne lub fiksacyjne) oraz kroczowego (resekcyjne lub zwężające), przy czym zabiegi z dostępu brzusznego mogą być wykonane techniką otwartą bądź laparoskopową. W zależności zatem od metody zabieg będzie wyglądał inaczej. Różnie długi będzie także okres powrotu do formy. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który będzie Panią operował.