Jak wyleczyć katar w 12. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciazy. W zeszlym tygodniu bylam przeziebiona teraz zostal mi katar zatokowy(gesta, zielona wydzielina) boli mnie przy tym prawe oko(kacik oka i okolice nad okiem) bolaly mnie tez zatoki szczekowe i gorne zeby po tej samej stronie. Teraz kataru mam z dnia na dzien mniej i bardziej udrozniony nos lecz bol tego prawego oka został. Jak temu zaradzic? Pozdrawiam.

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

przede wszystkim proszę pamiętać o tym, że ciąża jest szczególnym okresem życia kobiety - podczas jej trwania nie powinno się zażywać zasadniczo żadnych leków bez konsultacji z lekarzem. Katar można leczyć różnymi domowymi sposobami (np. inhalacjami), jednakże Pani doświadcza jeszcze dolegliwości ze strony oka - ten problem najkorzystniej byłoby skonsultować z lekarzem.