Jak wyliczać dni owulacyjne?
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/usg-i-badanie-beta-hcg-a-widocznosc-mozliwej-ciazy?utm_source=notifications&utm_medium=email&utm_campaign=Nowa+odpowiedz+na+Twoje+pytanie+-+abcZdrowie.pl Ale mi się wydaje, że on tylko USg jajników zrobił, macicy nie. Nawet jak wydrukowały sie zdjescie to były tylko jajniki, a macicy zdjecia nie było. Prosżę o pomoc ;( Powiedział tyylko, że4 jestem po owulacji świeżo, no i bylo to 10 dc. okres 19 stycz,lutego marca 16.04 oraz ostatnia 10.05. kiedy bd kolejna?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Nie ma takiej możliwości, by lekarz ocenił tylko jajniki, a macicy nie. Tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. Fakt, że nie ma macicy na zdjęciach nic nie oznacza - drukuje się bowiem tylko wybiórcze zdjęcia. Kolejna miesiączka powinna wystąpić na początku czerwca. Póki co proszę cierpliwie poczekać.
Według podanych informacji długość cyklu to 25- 30 dni. Kolejna miesiączka wystąpi po takim czasie od ostatniej- można to wyliczyć w przybliżeniu. Badanie USG narządu rodnego ocenia macicę i jajniki- nawet jeśli nie ma zdjęć macicy to jej ocena powinna być uwzględniona w opisie.