Jaka może być interpretacja wyniku badania gastroskopii przy prawidłowym USG?
Proszę o interpretację wyniku gastroskopii: Przełyk bez zmian. Linia Z regularna.W inwersji wpust i dno prawidłowe. Fałdy trzonu podatne. W górnej części trzonu modelowanie ściany - regualarne, kuliste wielkości 4cm. Bez zmian błony śluzowej na powierzchni uwypuklenia. Odźwiernik drożny. Opuszka i część pozaopuszkowa prawidłowa. Wskazana dalsza diagnostyka. Wykonano badanie USG jamy brzusznej, wynik wszystko prawidłowo, bez zmian.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Obraz błony śluzowej żołądka w badaniu jest prawidłowy. Oczywiście taki wynik należy oceniać w zależności od stanu klinicznego pacjenta, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego w celu poprawnej interpretacji wyniku gastroskopii.