Jaka może być przyczyna słabych wyników morfologii?

Dzień dobry! Moja mama miesiąc temu wykonała badania krwi, okazało się że ma podwyższone RDW-CV 17% i trochę gorsze pozostałe wyniki morfologi. Lekarz prowadzący zalecił zażywanie żelaza. Po miesiącu wykonała badani ponownie, RDW-CV podniosło się do 22%, natomiast pozostałe wyniki poprawiły się, są teraz w normie, dodatkowo wykonała badanie poziomu żelaza- jest w normie. Moja babcia choruje na anemie aplastyczną. Mama jest w wieku 45 lat. Proszę o wyjaśnienie co może być powodem takiego stanu rzeczy.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wynik ten, przy innych parametrach prawidłowych nie ma znaczenia klinicznego. Pozdrawiam.