Jaki jest zalecany czas między podniesieniem zatoki, wszczepieniem implantu i założeniem korony?

Witam, Dwa miesiące temu miałem usuwane dwie górne piątki. Teraz zdecydowałem się na leczenie implantologiczne. Lekarz implanotolog po zapoznaniu się z wynikami badania tomograficznego ocenił, że przed wszczepieniem implantu czeka mnie zabieg podniesienia zatoki. Tym samym leczenie implantologiczne się wydłuży... Chciałbym zapytać Państwa - czy zawsze w takim wypadku czas oczekiwania pomiędzy podniesieniem zatoki wszczepieniem implantu a założeniem korony wynosi 6-8 miesięcy? W czerwcu przyszłego roku mam ważne wydarzenie rodzinne i chciałbym mieć już uzupełnione braki zębowe, stąd moje pytanie. Czy w takim wypadku istnieją inne możliwości? Czy można przyśpieszyć w jakiś sposób ten proces?

Tego procesu nie da się przyśpieszyć;jeżeli lekarz oceniający warunki do przyszłej implantacji określił termin zakończenia leczenia to tzn.że jest on optymalny zakładając,że wszystko będzie "szło" dobrze.