Jakie badanie na mycoplazmę wykonać, żeby został wykonany antybiogram?

Witam Chciałabym wykonać badanie na mycoplazme oraz ureoplasme badanie z szyjki macicy(objawy ze strony pęcherza).Badanie metoda pcr jest najbardziej czuła metoda, natomiast nie wykonuję sie do tego antybiogramu.A w razie wykrycia tych bakterii zależało by mi na antybiogramie.Jakie badanie w takim razie trzeba wykonać, aby otrzymać antybiogram?Majac na uwadze to że zależy mi na jak najczulszej metodzie badania.

Aby uzyskać antybiogram trzeba wykonać posiew z antybiogramem. Jeżeli zależy Pani na tych badaniach, można wykonać oba niezależnie od siebie. Pozdrawiam.