Czy należy dziecku podać Detreomycynę?

Witam ,w wymazie ucha paleczka ropy płuca i gronkowiec złocisty .przepisana dermotycyna której nie ma w antybiogramie . zastosować? Dziecko 5 letnie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jeżeli Pani dziecko przeszło konsultację lekarską, podczas której zalecono stosowanie detreomcyny przeciwko pałeczce ropy błękitnej i gronkowcowi, należy zastosować się do wskazań specjalisty. Antybiotyk ten jest skuteczny w leczeniu wyżej wymienionych schorzeń, dlatego powinien on przynieść satysfakcjonujące efekty w postaci usunięcia drobnoustrojów z ucha. Najprawdopodobniej na antybiogramie detreomycyna widnieje pod inną nazwą - chloramfenikol, która jest substancją czynną tego leku, dlatego jej Pani nie zauważyła.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/detreomycyna-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-antybiotykow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.