Jakie cykliczne badania powinien wykonać mężczyzna w wieku 20 lat?

Witam! Jakie coroczne badania powinien wykonać , zaczynając od tego roku chłopak w wieku 20 lat? W tym roku za miesiąc kończę 20 lat. Proszę o wypisanie wszystkich badań niezbędnych ,które powinienem wykonać ,aby wykluczyć jakiekolwiek choroby. Nie szukam w internecie , bo nie znajdę wszystkich ,a wiem ,że tutaj specjaliści chętnie służą pomocą i wiedzą , więc i w moim przypadku mi pomogą i wypiszą wszystkie badania , które powinienem wykonać. Proszę jednocześnie o wypisanie niezbędnych badań dla mojego taty , tata jest z rocznika 1971 , ma skończone 47 lat. Ma nadwagę , nadciśnienie i wysoki cukier. Bierze tabletki na ciśnienie i dba już od pewnego czasu o cukier w organizmie. Bardzo dziękuje z góry za pomoc z tymi badaniami!

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry,
aby zlecić komplet badań wykluczający, jak Pan pisze, jakiekolwiek choroby, niezbędne jest przeprowadzenie u Pana wywiadu lekarskiego, w tym rodzinnego. Sugeruję zgłosić się w tym celu do lekarza rodzinnego, wykonać zlecone przez niego podstawowe badania i na podstawie ich wyników ewentualnie rozszerzać je o kolejne parametry.