Jakie leczenie postępującego zapalenia i zwapnienia płuc?

Witam,ojciec choruje na orbituracyjne zapalenie i zwapnienie pluc, ma coraz wieksze klopoty z oddychaniem, poddusza sie.Jest pod opieka pulmunologa z Plockiej w wwie, bierze leki, jednak nie przynosza skutku, choroba postepuje, ma 83 lata. Od kilku dni wspomaga sie koncentratorem tlenu. W prasie przeczytalem o dwóch nowych lekach : Pirfenidon oraz Nintedanib, podobno ten pierwszy jest juz refundowany? Prosze o pomoc /wskazówki/ skierowanie do wlasciwego lekarza/leczenia? Dziekuje

Ten pierwszy lek jest refundowany w Polsce od stycznia, ale dostępny tylko w tzw programie lekowym, do którego dostęp mają chorzy spełniający określone wymagania. Leczenie typowo specjalistyczne i musi pan dowiadywać się o możliwościach dostania do programu w Poradni Pulmonologicznej.