Jakie leki kardiologiczne należy przyjmować?

Witam, Moj partner, ktory jest anglikiem, przyjmuje tabletki na nadcisnienie, mamy byc w Polsce jeszcze przez 4-5 miesiecy, a jemu zostalo tabletek tylko na miesiac. Do kogo powinnismy sie skierowac z przepisaniem odpowiednikow jego angielskich tabletek? Do kardiologa czy do zwyklego lekarza? Dziekuje,

Jeżeli na opakowaniu jest napisany skład to nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiednika lub oryginalnego leku w polskiej aptece. Receptę może wypisać lekarz rodzinny.