Jakie mogą być przyczyny zaburzeń seksualnych u 20-latka?

Witam Od zawsze moje życie seksualne było na wysokim poziomie, nie miałem problemów z erekcją, moje libido było wysokie. Zarówno z poprzednią partnerką jak i teraźniejszą, raczej dogadywaliśmy się w łóżku. Od jakiegoś roku zaczęło się psuć. Najpierw były to pojedyncze przypadki, potem coraz częściej nie uzyskiwałem długotrwałej, pełnej erekcji, szczególnie po założeniu prezerwatywy. Teraz coraz rzadziej układa nam się w łóżku. Stresuje się, moje libido jest niskie, boję się kolejnej porażki. Poza tym odczuwam również na co dzień mniejszą aktywność penisa. Uważam (lub wydaje mi się, przez to, że zwracam na to dużą uwagę), że jest mniej czuły na bodźce zewnętrzne. Kiedyś sama chęć erekcji, pozwalała mi na jej osiągnięcie, co się zmieniło. Od szkoły podstawowej się masturbuję. W miarę regularnie, często. Jednak nigdy wcześniej nie miałem problemu, by na drugi dzień po masturbacji uprawiać seks i mieć pełny, twardy wzwód. Wydaje mi się, że mogę być uzależniony, jeżeli nie od masturbacji - to od porno. Zacząłem również pracować i jadać w fastfoodzie, przytyłem 10kg od tego czasu (180cm/80kg akutalnie), czy zła dieta może być poważną przyczyną? Chciałbym poradzić sobie z tym problemem dla siebie i dla Niej, jednak zanim udam się do lekarza chciałbym wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą zaburzać pracę organizmu oraz dowiedzieć się, jaki czas jest mi potrzebny ( /-) na osiągnięcie rezultatów.

Pozdrawiam,
www.grabowski.gr

Wszystkie opisane fakty mogą się składać na jedną całość. Jak rozpoznać uzależnienie od masturbacji? Osoba uzależniona będzie wolała zaspokoić się sama, bo normalny stosunek seksualny za dużo od niej wymaga np. gry wstępnej czy zadowolenia partnera. Dlatego woli szybszą i sprawdzoną metodę, dzięki której w ciągu kilku minut jest już po sprawie. Masturbacja sama w sobie nie jest niczym szkodliwym, ale... Jak rozpoznać czy osoba nam bliska lub my sami jesteśmy uzależnieni?Lekarze zwracają uwagę na kilka takich punktów decydujących np. nawyki masturbacji w codziennym życiu między dotychczasowymi obowiązkami;- zbyt częsta potrzeba masturbacji, nawet do kilkunastu razy w ciągu doby;- masturbacja zabiera nam zbyt dużo czasu;- trudno nam zrezygnować z onanizowania się i jest ono coraz bardziej intensywne, mocniejsze.Dodatkowo wstrzymanie się przez osobę uzależnioną od masturbacji ma wpływ nie tylko na jej zdrowie psychiczne i związany z tym komfort, ale również fizycznie pragnie tego zaspokojenia.
Jeżeli w/w opis w dużej mierze dotyczy Pana - to proponuję terapię z psychoterapeutą - seksuologiem.