Jakie są interpretacje wyniku badania mózgu?

Witam. Proszę o interpretację. 1.W istocie białe prawej półkuli mózgu w okolicy ciemieniowo-potylicznej widoczne pojedyncze drobne ok. 3-4mm strefy podwyższonego sygnału w sekwencji o długim TR o charakterze niespecyficznej demienilizacji. Istota biała i szara w normie. 2.Drobna torbiel ok.3mm szyszynki. Po podaniu kontrastu nie stwierdzono patologicznego wzmocnienia. Proszę chociaż o częściowe wyaśnienie, ponieważ wizytę u lekarza mam pod koniec miesiąca. Z góry dziękuję.

Lek. Wojciech Zygmunt

Drobnej torbieli szyszynki raczej nie powinna się pani obawiać. Co do ogniska demielinizacji to może ono świadczyć o chorobie demielinizacyjnej (np. stwardnienie rozsiane) lub być zmianą zupełnie niecharakterystyczną - idiopatyczną. W takim przypadku wynik badania koreluje się ze stanem pacjenta - tzn. z występującymi objawami klinicznymi, chorobami występującymi w rodzinie i chorobami współistniejącymi. Wizyta u neurologa na pewno wszystko pani rozjaśni. Pozdrawiam i życzę zdrowia.