Jazda autem w 20. tygodniu ciąży

Jestem w 20 tyg ciąży. Planuje z mężem jechac autem za granice i chcialam zapytac czy to dobry pomysl bedac w ciąży dodam ze wszystko jest w jak najlepszym porządku,czasem pobolewa mnie pod brzuchem ale moj ginekolog twierdzi ze to normalne.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko jest takie samo jak w każdej innej życiowej sytuacji. Jeśli trasa jest dłuższa sugeruję zakupić pończochy uciskowe, jako profilaktykę przeciwzakrzepową, spożywać dużo wody, robić dość często przerwy podczas których powinna Pani chodzić/ruszać się. Nie radzę nie zapinać pasów... Jest to zdecydowanie bardziej niebezpieczne, niż ewentualne konsekwencje związane z zablokowaniem pasa przy jakiś sytuacjach drogowych. Można zakupić specjalne adaptery do pasów bezpieczeństwa ograniczających ich ucisk na brzuch.