Kaszel i kłucie w okolicy serca

Witam! Od października ubiegłego roku, kiedy rzuciłem palenie pojawił się u mnie ciągły kaszel i drapanie w gardle. Myślałem, że to normalne, bo organizm się czyści z substancji smolistych. Końcem grudnia zachorowałem na grypę. Brałem antybiotyk Augumentin. Po jakimś czasie ból kości i gorączka ustąpiła, ale pozostał nieustępujący ból gardła, kaszel, ból pod obiema łopatkami (głównie lewa) duszności, trudności z oddychaniem, osłabienie. Kaszlę nawet w nocy, z niewielkimi przerwami. Na nic się nie zdają syropy na kaszel. W nocy drętwieją mi palce u rąk. I czasem obudzi mnie tak jakby mocne ukłucie w okolicy serca. Od października przytyłem ok. 10 kilogramów. Pracuję na budowie, więc wysiłek fizyczny jest duży. Mam 37 lat i zdaję sobie sprawę, że jestem w grupie ryzyka zawału serca, zwłaszcza, że mój ojciec zmarł na zawał w wieku 44 lat. Bardzo proszę o opinię w moim problemie. Pracuję obecnie za granicą i nie mam możliwości konsultacji z lekarzem specjalistą. Z góry bardzo dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam!
Długotrwały kaszel wymaga diagnostyki gdyż może wiązać się m.in. z astmą, POCHP, refluksem żołądkowo-przełykowym, ale również z przyczynami infekcyjnymi lub nowotworowymi.

Wskazane jest badanie laryngologiczne i pulmonologiczne. Na samym początku proponuję skonsultować problem z internistą z uwagi na ogólnoustrojowy charakter problemów.

Niezbędne jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania klinicznego oraz wykonania ewentualnych badań dodatkowych: EKG, RTG klatki piersiowej, morfologia krwi, badanie ogólne moczu, OB, CRP, aminotransferazy, bilirubina, mocznik, kreatynina, lipidogram. Na podstawie badania klinicznego i badań dodatkowych będzie można postawić wstępne rozpoznanie i rozszerzyć ewentualną dalszą diagnostykę.
Konieczna jest wizyta u lekarza internisty lub lekarza rodzinnego. Na podstawie samego opisu nie można powiedzieć nic więcej.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty