Katar i zapalenie oskrzeli po szczepieniach

Mój synek 5,5 miesięczny po każdym szczepieniu łapie katar a zaraz później zaczyna się zapalenie oskrzeli i lądujemy w szpitalu. Niedługo następne szczepienie i boję się że znów będzie to samo a nie chcemy Świąt spędzać w szpitalu. Dlaczego tak się dzieje? Czy można temu jakoś zapobiec?

Milena Lubowicz

Po szczepieniu dziecko może być czasowo osłabione i być może ma wtedy kontakt z osobą chorą. Proponuję porozmawiać o swoich wątpliwościach z pediatrą w czasie wizyty szczepiennej. I uważać z kim dziecko ma kontakt po szczepieniu. Być może w rodzinie jest dziecko w wieku przedszkolnym? Mam bardzo mało informacji, więc mogę tylko zgadywać. Proszę porozmawiać z pediatrą, który mając możliwość bezpośredniego kontaktu będzie mógł zebrać dokładny wywiad i być może uda mu się znaleźć przyczynę.
Pozdrawiam