Czy to oznacza, że nie mam astmy?

Dzień dobry Mam pytanie w sprawie astmy oskrzelowej. W wieku 2-6 lat byłem leczony intensywnie na astmę. Parę razy rodzice zawozili mnie do szpitala z powodu duszności. Brałem sporo leków, inhalacji oraz przez parę lat byłem odczulany na kurz. Mam 24 lata i od mniej więcej 15 lat nie mialem żadnego objawy astmy. Czy duszności, świszczącego oddechu, kaszlu. Pomijam infekcje, czy zapalenia oskrzeli. COVID przeszedłem bezobjawowo. Uprawiam sport odkąd pamiętam, biegam, pływam, ćwiczę na silowni. Żadnych duszności. Czy moja astma zniknęła? Czy może się jeszcze pojawić, jakie badania warto wykonać, aby się tego dowiedzieć? Martwię się, bo nie mam żadnego leku na astmę w razie czego, nie biorę żadnych leków od ok 15 lat lub więcej. Nie chciałbym nagle dostać silnego ataku, który mógłby spowodować nawet zagrożenie życia.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Powinien Pan wykonać spirometrię. Objawy astmy często ustępują po dojrzewaniu, jednak ryzyko wznowy pozostaje np. przy ekspozycji na czynniki drażniące.