Astma oskrzelowa i brak duszności

Witam serdecznie , mąż przez 30 lat chorował na astmę oskrzelową leczył się u lek pk i u pulmonologa .W 2012 r p.pulmonolog po zrobieniu spirometrii powiedziała, że nie potrzeba lekarstw na duszności ,bo badanie jest prawidłowe .Od tego czasu mąż nie ma duszności ,czuje się dobrze .Czy to możliwe,że wyzdrowiał?Nosi przy sobie Berodual w areozolu ,ale nie używa ,wcześniej stosował Flixotide 500 2xdnia.Boję się ,że może złapać Go duszność ,a On nie ma leku ,bo P.doktor nie zapisze i już.dziekuję
ponad rok temu

Witam serdecznie. W przypadku Pani Męża astma jest na tyle dobrze kontrolowana iż nie jest konieczne już stosowanie leków przewlekle. Nie oznacza to jednak, że choroba nie powróci kiedyś. Doraźnie można zawsze zastosować Berodual. Jest to lek , który w razie ataku astmy pomoże doraźnie.