Astma aspirynowa i oskrzelowa

Witam,ok.roku temu wykryto u mnie astmę aspirynową połączoną z oskrzelową,przeszłam wstępne badania i narazie czekam na testy,niestety przy astmie aspirynowej nie mogę nic przyjmować,żadnych leków oprócz Apapu,tak powiedział mój lekarz pulmonolog,testy dopiero za dwa miesiące,niestety przy przyziębieniu i chorobie astma jest szczególnie uciążliwa,jak mogę sobie pomóc w czasie przeziębienia lub innej choroby?Jak załagodzić świsty i trudności w oddychaniu?Mam przepisany inhalator lecz słabo pomaga

Aleksander Ropielewski

W sytuacji zaostrzeń astmy oskrzelowej stosuje się leki rozszerzające oskrzela oraz wziewne leki sterydowe a także doraźnie kromony i antagonistów receptora leukotrienowego. Są to jednak leki dostępna na receptę i potrzebny kontakt z lekarzem aby je otrzymać.