Astma oskrzelowa i silany atak

Witam Mam 38 lat. Od 8 lat lecze astmę oskrzelową. chodzę na kontrolę przyjmuję leki. Tydzień temu miałam silny atak astmy (pieliłam ogródek). Atak ten był inny niż wszystkie poprzednie a trafiałam do szpitala w stanie cieżkim. Czułam jakbym głaz miała na piersi, ucisk pod mostkiem, trudnoś w oddychaniu. Po przyjęciu leku przerywającego ataki Buventol nie pomogło. Na pogotowiu dostałam leki rozkurczowe. I jakoś przeszło. Nie miałam robionego Ekg. Czy można mieć oskrzel i sercową razem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Astma może współistnieć , choroba serca, jednak myślę że miała Pani po prostu ciężkie zaostrzenie astmy.
Pozdrawiam